Ознака: јавни личности

Ѕвездите донираат во борбата против коронавирусот

Позната актерка Џесика Алба донирала три милиони пелени и производи за бебиња на семејства на кои им се потребни, а поп-ѕвездата Ријана донираше пет...

Суперхероите станаа јавни личности, не се веќе отпадници

Ексклузивно за „Нова Македонија“ - интервју со Сајмон Кинберг Сајмон Кинберг е сценарист, продуцент и режисер на „Мрачниот феникс“, најновиот филм од франшизата за „Екс-мен“....

Петиција за евтаназија потпишана од познати јавни личности

Многу познати јавни личности потпишаа петиција во Словенија, со која се бара од државата законски да им дозволи на смртно болни луѓе право на евтаназија. Познатите...

Јавните личности праќаат порака: Го сакам градот безбеден!

Глумци, пејачи, новинири, спортисти, водители и останати јавни личности... испратија заедничка порака „Го сакам градот безбеден“, и со тоа  даваат поддршка на новата едукативна...