Ознака: јавен ред и мир

Ангеловски: Полицијата е во Синичане за да спречи нарушување на јавниот...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека по добиени сознанија околу активностите за изградба на водоснабдителен систем за село Синичане, тетовско, е излезено...

Гласањето се одвива без посериозни нарушувања, едно лице е приведено во...

По отворањето на гласачките места досега е регистрирано едно нарушување на јавниот ред и мир во Скопје на избирачкото место во ОУ „Петар Поп...

Ќе се отвора полициско одделение во Шуто Оризари

Советот на Општина Шуто Оризари поради зголемениот број на нарушувања на јавниот ред и мир, зголемената фреквенција на посетители на пазарот, како и поради...

Кривична пријава за повеќе лица од село Лисичани

Вчера во 16.30 часот во џамијата„ Абди Бајрајтар“ во село Лисичани, општина Пласница, бил нарушен јавниот ред и мир. Според пријавата на Е.Д. (45),...

Изречени казни за локали во Центар

Општина Центар во заедничка акција со УЈП, МВР, СВР Скопје, Градски паркинг и Јавното претпријатие паркинзи на општина Центар синоќа извршиле контрола на 20 угостителски...