10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 13:58

Ознака: јавен превоз

ЈСП утре ќе вози по неделен ред, од среда две привремени...

Јавното сообраќајно претпријатие денеска соопшти дека автобусите од јавниот превоз утре ќе возат по неделен возен ред поради државниот празник 23 Октомври – Денот...

Бесплатен јавен превоз по повод „Бела ноќ“

По повод манифестацијата „Бела ноќ“ јавниот превоз ќе биде бесплатен на сите линии кои сообраќаат кон центарот на градот. Како што соопштуваат од ЈСП, бесплатниот...

Јавниот превоз во Скопје од утре по зимски возен ред

Возилата од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по зимсми возен ред, согласно одлуката за линиски превоз на патници, соопшти ЈСП Скопје. Возниот ред на...

Пливаат во нафта, а се возат во „колички за кучиња“

Автобусите исчезнаа од улиците на Венецуела, поради економската криза во јужноамериканската држава и порастот на цените на нафтата, па тамошните жители се принудени да...

Пониска цена или климатизирани автобуси во целиот јавен превоз!

Високите летни температури веќе се актуелни, а во приватните и неклиматизирани автобуси речиси е незамисливо да се патува. Иако на граѓаните им се сугерира...

За полесно движење се бара јавен превоз во Тетово

Неколку десетина активисти на невладини организации од Тетово со перформанси и протестен марш го изразија незадоволството од тоа што во градот не функционира јавниот...