16.5 C
Skopje
19.4.2019 - 13:06

Ознака: Јабланица

Локализиран пожарот на планината Јабланица

Локализиран е пожарот на планината Јабланица што вчера избувна меѓу селата Октиси и Вишни. Заменик командирот на Територијалната против пожарна единица од Струга, Ристе Талевски...

Сафари низ дивите беспаќа на Јабланица

На околу 14 километри од крајбрежјето на Охридско Езеро и Струга почнуваат да се распленуваат корените на планината Јабланица. Јабланица е втора по големина...