Ознака: ѕид

Солзавец како новогодишен подарок за мигрантите

Граничната полиција на САД со солзавец се обиде да ги спречи мигрантите кои од Мексико се обидуваа нелегално да влезат на територијата на САД....

Обрадор внимателен по изјавата на Трамп за границата со Мексико

Претседателот на Мексико Андрес Мануел Лопез Обрадор „внимателно“ реагираше на заканата на американскиот претседател Доналд Трамп дека ќе ја затвори границата со Мексико, пренесува...

Трамп се закани дека ќе ја затвори границата со Мексико

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска се закани дека ќе ја затвори границата со Мексико, ако конгресмените од демократската партија не одобрат финансирање на...

Трамп ја условува Владата за да издејствува пари за ѕидот кон...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека делумната блокада на сојузната Влада ќе трае сè додека не се исполни неговото барање за финансирање на...

Трамп: Ќе ја зајакнеме уште повеќе границата кон Мексико

Американскиот претседател Доналд Трамп го искористи вчерашниот напад во Франција како аргумент со кој ќе ги убеди демократите во Конгресот да го поддржат финансирањето...

Се урна ѕид во Турција, затрупани петмина работници

Петмина работници се затрупани под остатоците од бетонски ѕид, што се урнал денеска при изградбата на надвозник на автопат близу градот Гебзе во северозападниот...

Трамп ѝ предложил на Шпанија да изгради ѕид во Сахара

Шпанскиот министер за надворешни работи вели дека претседателот на САД ја советувал неговата земја со ѕид во пустината во Африка да ги запре мигрантите,...

Трамп предложил изградба на ѕид во Сахара за да се спречи...

Претседателот на САД, Доналд Трамп му предложил на шефот на шпанската дипломатија Жозеп Борел да подигне ѕид во Сахара за да ја запре илегалната...

Берлин ќе добие нов ѕид, но уметничко дело

Германскиот главен град Берлин можеби повторно ќе го добие својот озлогласен ѕид барем на четири недели, но сега како уметничко дело. Се предвидува зданието...

Мексико нема намера да плаќа за ѕидот на границата со САД

Мексико повторно соопшти дека никогаш нема да плати за евентуалниот ѕид долж границата со САД чија изградба долго време ја ветува американскиот претседател Доналд...