4.2 C
Skopje
5.12.2020 - 23:06

Ознака: ѕид

Пентагон одобри средства за изградба на ѕидот на границата со Мексико

Вршителот должност министер за одбрана на САД Патрик Шенахан ги овласти Воените инженерски единици да почнат со планирање и изградба на околу 92 километри...

Трамп ќе бара дополнителни 8,6 милијарди долари за ѕидот со Мексико

Американскиот претседател Доналд Трамп утре ќе побара од Конгресот дополнителни 8,6 милијарди долари за изградба на ѕидот на американско-мексиканската граница, изјавија американски официјални претставници. Трамп...

Трамп ќе употреби ветo ако Конгресот гласа против ѕидот кон Мексико

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со Мексико. Тоа...

Белата куќа од Пентагон очекува 6,1 милијарда долари

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека сè уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи...

Трамп: Во секој случај ќе го градиме ѕидот на границата со...

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-би-си. – Ќе го...

Дали може Трамп да прогласи вонредна состојба за да го изгради...

Претседателот Доналд Трамп предупреди дека може да прогласи вонредна состојба на американско-мексиканската граница, откако несогласувањата околу финансирањето за неговиот предлог за ѕидот доведоа до...

Мексиканскиот претседател нема да се меша во расправите за ѕидот 

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска изјави дека нема да се меша во расправите за ѕидот кој американскиот претседател Доналд Трамп сака да...

Трамп: Безбедноста на САД е загрозена од илегалната имиграција (видео)

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа во обраќање до нацијата од Белата куќа уште еднаш се обиде да ги убеди опонентите дека е потребен ѕид...

Трамп не се откажува од битката за ѕидот

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека е подготвен за долготрајна блокада на американската влада сѐ додека не се реши финансирањето на изградбата на ѕидот...

Трамп: Битката за ѕидот е важна и мора да се добие

Американскиот претседател Доналд Трамп повтори дека е подготвен за долготрајна блокада на американската Влада се додека не се реши финансирањето на изградбата на ѕидот...