11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 11:46

Ознака: ѕидот на

Уништен муралот на Бенкси на ѕидот на затворот

Муралот на ѕидот на поранешниот затвор во градот Ридинг, Велика Британија, за кој мистериозниот британски уметник Бенкси на својот инстаграм профил откри дека е...