13.8 C
Skopje
14.6.2021 - 23:52

Ознака: ѕвезда

Том Џонс – тигарот од Велс

И на 78 години Том Џонс ги полни концертните сали низ светот. Во кариерата, долга шест децении, продал над 100 милиони албуми и заработил...

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудската Патека на славните

Американскиот актер Мајкл Даглас за своите 50 години на холивудската сцена, доби своја ѕвезда на Патеката на славните, и тоа до онаа на својот...

Украдена плочата со ѕвездата на Горан Пандев од плоштадот во Струмица

Од Плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица денеска е искорната плочата со ѕвезда на најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев. Ѕвездата е поставена во 2010...

„Архангел“ – главна ѕвезда на „Д-фестивал“

Главни ѕвезди на годинашниот „Д-фестивал“, кој ќе се одржи од 6 до 8 јули во Дојран, се членовите на групата „Архангел“. Легендарната рок-група, која е...

Марк Болан: најголемата ѕвезда на глам-рокот

Сериозните приказни за рок-музиката се бренд-приказни за нејзините симболи. Еден таков музички симбол, поточно музичка икона, е и Марк Болан. Тој е музичар, кантавтор,...

Ева Лонгорија доби своја ѕвезда на Патеката на славните

Актерката Ева Лонгорија доби ѕвездата на холивудската Патека на славните. Таа се појави на свеченоста во поодмината бременост, придружувана од нејзината пријателка, некогашна членка на поп-групата „Спајс...

Верверицата Тинтин е ѕвезда на Инстаграм

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]