28.7 C
Skopje
18.7.2019 - 19:46

Ознака: ѕвезда на булеварот на славните

Ен Хатавеј доби ѕвезда на Булеварот на славните

Американската актерка Ен Хатавеј (36) доби ѕвезда на Булеварот на славните во Лос Анџелес. - Пресреќна сум - рекла Хатавеј, која е добитничка на Оскар...

Ѕвезда на Булеварот на славните чини 40.000 долари

Францускиот композитор и пејач Шарл Азнавур плати 40.000 долари за своја ѕвезда на Булеварот на славните во Лос Анцелес. Случајот со славниот шансоњер не е...