27.8 C
Skopje
21.6.2021 - 19:57

Ознака: Ѓорѓи Динев

Прва самостојна изложба на Ѓорѓи Динев во МКЦ

Вечерва со почеток од 20 часот во Галеријата на МКЦ ќе се отвори првата самостојна изложба на Ѓорѓи Динев под наслов „2019“. - Уметничката приказна...