4.8 C
Skopje
29.1.2022 - 13:20

Ознака: ѓорче петров

Поставени пречки за намалување на брзината на повеќе улици во Ѓорче...

Околу десетина улици на кои има зголемена фреквенција на возила и забележано зголемување на брзината, а по реакција на жители, се поставени легнати полицајци. Опфатени...

Изложба на Пабло Пикасо во Ѓорче Петров

Изложба на Пабло Пикасо - керамики, цртежи и графики од колекцијата на ОСТЕН Музејот на цртеж ќе биде поставена во Домот на културата во...

Тројца повредени во сообраќајка во Ѓорче Петров, меѓу нив и малолетно...

Тројца повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на ул. Волковска во Скопје, помеѓу две возила. Според информациите од МВР, повредени се возачот на...

Мијата вечерва со акустичен концерт во Ѓорче Петров

Познатата македонска пејачка Наташа Крстевска – Мијата, вечерва ќе настапи пред своите сожители од Ѓорче Петров. Концертот ќе се одржи во 19 часот, во...

Старец од Ѓорче Петров пукал со пиштол од балкон

Седумдесетгодишен скопјанец го нарушил јавниот ред и мир, со пиштол испукал неколку куршуми во воздух. Според информациите од полицијата, пукањето се случило вчера на пладне...

Ѓорче Петров го освои „Ѓорче куп 2021“

РАКОМЕТ Ракометарките на Ѓорче Петров се освојувачи на првото издание на меѓународниот ракометен турнир за жени на отворено, „Ѓорче куп 2021“, откако во финалето го...

Ѓорче Петров по стапките на Струга

Во групата А ќе играат домаќинот Ѓорче Петров, Бор и младинската репрезентација на Чиле, а во групата Б, Вардар, Деспина и Јагодина. Најдобрите по...

Одбележани 100 години од убиството на Ѓорче Петров

Во Прилеп денеска се одбележаа 100 години од убиството на револуционерот Ѓорче Петров. По тој повод, делегација на локалната самоуправа на општина Прилеп, предводена од...

Сите градоначалници се мои другари, но анкетите ќе покажат кој ќе...

Зоран Заев за идниот градоначалник на општина Ѓорче Петров Јас не можам да мислам, анкетата е математичка операција. Вака актуелниот градоначалник Александар Наумовски одговори на...

Демниевски во општината Ѓорче Петров

Нова водоводна линија на улицата Алексo Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје континуирано работи на одржување, подобрување и обнова на водоводната и канализациската мрежа...