11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 4:35

Ознака: ѓорческа

Ѓорческа: Се надевам дека работите ќе се вратат во нормала и...

Ми недостига тенисот многу. Но некако се помирив дека мора да биде вака, не сум само јас во незавидна ситуација. Тренирам секојдневно на одржување...

Ѓорческа освои нови бодови за напредок на ВТА-листата

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа загуби во финалето на турнирот на тврда подлога во Трнава (Словачка) за награден фонд од 25.000 долари, од Софија Лансере...

Ѓорческа освои два трофеја во низа со само три загубени сета

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа за седум дена освои два трофеја. Таа славеше вчера на турнирот во Анталија (Турција), каде што го освои трофејот и...

Ѓорческа елиминира во четвртфиналето на турнирот во Баја

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучрсот во Баја, Унгарија. Таа во четвртфиналниот натпревар беше совладана од...

Ѓорческа обезбеди полуфинале на турнирот во Обидос

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди полуфинале на ИТФ турнирот во Обидос, Португалија, откако нејзината противничка, Германката Лена Рефер го предаде мечот по 6:2,...

Ѓорческа со триумф се врати на тениските терени

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа на ИТФ-фјучрс турнирот во Обидош, Португалија, ја елиминира втората носителка Олга Саез Лара од Шпанија, што е нејзино одлично враќање...