Ознака: Ѓорги Галетановски

Поднесе оставка Ѓорги Галетановски, директорот на Зоолошка градина

Директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорги Галетановски поднесе оставка од работното место. За оставката тој информираше на неговиот Фејсбук-профил. „Сакам да ве известам дека денес поднесувам...