7.7 C
Skopje
21.11.2019 - 21:10

Ознака: Ѓоргиев

Ѓоргиев: Сакаме да стигнеме до Европското првенство

Македонската одбојкарска репрезентација во краjно неизвесен натпревар ја совлада на гости Швајцарија со 2:3 во сетови во четвртото квалификациско коло за Европското првенство во...