Ознака: Ѓоргиев

Ѓоргиев: Имаме реални шанси за пласман на ЕП 2021

Во квалификациската група Ц, Македонија е со Турција, Данска и со БиХ, а натпреварите ќе се играат од 15 август до 5 септември Македонската машка...

Ѓоргиев: Сакаме да стигнеме до Европското првенство

Македонската одбојкарска репрезентација во краjно неизвесен натпревар ја совлада на гости Швајцарија со 2:3 во сетови во четвртото квалификациско коло за Европското првенство во...