1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:36

Ознака: ѓорге иванов

Ѓорге Иванов негира дека сакал да прогласи воена состојба на 27...

Небулоза е дека сум сакал да прогласам воена состојба, кажа поранешниот претседател Ѓорге Иванов, сведочејќи во преметот „Организатори на 27 април“ кој се однесува...

Антикорупциска: Обвинувањата на Иванов се неосновани

Државната комисија за спречување корупција вели дека наводите на поранешниот претседател на државата, Ѓорге Иванов, дека претседателката Билјана Ивановска ја злоупотребува функцијата, се неосновани. -...

Иванов: Предметите против мене не се решени 20 месеци

Поранешниот претседател на државата, Ѓорге Иванов, денес упати писмено барање до претседателката на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК), Биљана Ивановска, за доставување...

Иванов: Пред очи ни се случува национално предавство

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите...

Уставните судии не одлучија за аболицијата на Иванов, гласот на Кацарска...

Oценувањето на уставноста на член 11-а од Законот за помилување, со кој требаше да се утврди дали поранешниот претседател Ѓорге Иванов можел да ја...

Стразбур нема донесено одлука за аболицијата на 54 лица од страна...

Не е точно дека Европскиот суд за човекови права во Стразбур (ЕСЧП) одлучил дека важи аболицијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов за 54 лица...

Поранешниот претседател Иванов на средби со македонската дијаспора во Австралија

На покана на на Македонската добротворна организација од Австралија (MCWA), поранешниот претседател Ѓорге Иванов ќе биде покровител на неколку настани од добротворен и хуманитарнен...

Уставен судија даде негативно мислење за барањето на Чавков

Уставниот судија, Владимир Стојановски, како судија известител, изнесе негативен реферат за барањето на ексдиректорот на БЈБ, Митко Чавков, кој го оспори Законот за амнестија...

Пратениците треба дадат одговор за автентичното толкување на помилувањата

Претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи денеска треба да се договорат кога Законодавноправната комисија ќе го разгледа барањето на СДСМ...

Барањето за автентичното толкување за помилувањата стигна до Џафери

Барањето за автентично толкување на член 11 од Законот за помилување што го поднесе пратеничката група на СДСМ, го примил претседателот на Собранието Талат...