15 C
Skopje
24.9.2018 - 2:12

Ознака: ѓоковиќ

Ѓоковиќ: Не постојат граници, кога тоа ќе го сфатите, успевате

Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои...

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по...

Дел Потро: Ѓоковиќ е фаворит, но фаворит беше и Федерер

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека ќе му биде тешко да игра против Новак Ѓоковиќ во финалето на Ју-Ес опен, бидејќи српскиот...

Ѓоковиќ: Сега е најважно да се справам со емоциите

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека е исклучително возбуден поради пласманот во финалето на Ју-Ес опен, но пред натпреварот смета дека е најважно...

Лејвер: Федерер не е фаворит за титулата на Ју-Ес опен

Легендарниот австралиски тенисер Род Лејвер смета дека Роџер Федерер не е фаворит за титулата на Ју-Ес опен. Иако Лејвер е познат како голем поддржувач на...

Федерер и Ѓоковиќ се пласираа во полуфиналето во Синсинати

Новак Ѓоковиќ победи во два натпревари во рамките на неколку часа и се пласираше во полуфиналето на турнирот од сериите „Мастерс“ во Синсинати. Србинот...

Ѓоковиќ го совлада Димитров за четвртфинале во Синсинати

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Синсинати, откако во три сета го совлада бугарскиот тенисер Григор Димитров. Натпреварот од...

Ѓоковиќ e фаворит на Ју-Ес опен според коефициентот на „Вилијам Хил“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е најголем фаворит за освојување на турнирот Ју-Ес опен според коефициентот на британската букмејкерска компанија „Вилијам Хил“. Коефициентот дека Ѓоковиќ третпат...

Дедото на сопругата на Новак Ѓоковиќ пронајден врзан

Милосав Радисављевиќ, дедото на сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, е пронајден врзан за метална конструкција во близина на неговата куќа во местото Љиг, Србија. Тој...

Воландри: Ѓоковиќ по Мајами планираше да се повлече од тенисот

Поранешниот италијански тенисер, Филипо Воландри, изјави дека најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ размислувал да се повлече од тенисот на крајот од март по турнирот...