Ознака: Ѓокмен Таниш

Напаѓачот од Утрехт уапсен во Данска

Данската полиција соопшти дека е уапсен осомничениот напаѓач од Утрехт. Претходно, турската новинска агенција Анадолија објави дека осомничениот за нападот во Утрехт, Ѓокмен Таниш, пукал...

Семејно несогласување најверојатен мотив за нападот во Утрехт

Осомничениот за нападот во Утрехт, Ѓокмен Таниш пукал во роднина поради семејни несогласувања, а потоа отворил оган и врз лицата кои се обиделе да...