15.4 C
Skopje
22.8.2019 - 7:15

Ознака: ѓер

Ѓер на врвот во Европа трета сезона по ред

Ракометарките на Ѓер третпат по ред се победнички во Лигата на шампионките (ЛШ), откако во финалето на завршниот турнир во Будимпешта славеа над Ростов...

Ѓер атакува на петта титула во ЛШ

Доколку Ѓер ја одбрани титулата европски првак, ракометарките Аморим и Горбиц ќе станат првите со по пет титули со иста екипа Ракометарките на францускиот првак...

Веќе видено во Будимпешта, вардарки европски вицешампионки

Во големото финале во ракометната ЛШ вардарки, исто како и минатата година, беа на чекор до триумф, го имаа последниот напад за победа, за...

Вардар за гол поубедлив од ланското полуфинале

За македонскиот и унгарскиот првак, пак, синоќешното финале во ЛШ беше нивни шести меѓусебен дуел во ова најквалитетно натпреварување Со сите свои адути на терен,...

Продолженијата пак ги оставија вардарки без посакуваниот трофеј

Ракометарките на Вардар не успеаја да го освојат посакуваниот трофеј во Лигата на шампионите (ЛШ), откако загубија од актуелниот првак Ѓер со 26-27 по...