Ознака: Шуто Оризари

Затвореник починал во затворот во Шуто Оризари

Во утринските часови на 2 декември од Затворот „Скопје“ во населбата Шуто Оризари во полиција било пријавeнo дека во затворот починал 41-годишниот Б. М.,...

Во Шуто Оризари ќе има пункт за тестирање со бесплатни брзи...

Во поликлиниката во Шуто Оризари од следната недела ќе почне со работа пункт каде ќе се врши тестирање за коронавирус со брзи антигенски тестови....

Шуто Оризари ќе добие гинеколог

Пациентките од општината Шуто Оризари ќе добијат гинеколог. На вчерашната средба, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче и гинекологот д-р Божидар Бошковски дискутираа...

Зел пари лажејќи дека може да ослободи затвореник од Шуто Оризари

Вчера во 14 часот во СВР Скопје, Т. П. (56) од с. Ногаевци пријавил дека на 12.9.2020 бил измамен од едно лице. Според пријавеното,...

Поранешниот претседател на Кривичниот суд сам се пријавил во затворот во...

Поранешниот претседателот на Кривичен суд, Владимир Панчевски, сам се пријавил во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако вчера, Основниот суд во Велес распиша потерница...

Мицкоски од Шуто Оризари: 1.000 проекти што ќе го подобрат животот...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, заедно со носителот на Изборната единица 2, Владо Мисајловски, ја посети општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на...

Скопско- инфо

Денеска без струја дел од жителите на Општина Сарај Дел од жителите на Општина Сарај, денеска, пет часа ќе останат без напојување со електрична енергија....

Се реконструира улицата Mелничка во Шуто Оризари

Во Општина Шуто Оризари во завршна фаза е реконструкцијата на улицата Мелничка. На оваа сообраќајница се реконструира коловозот во должина од 587 квадратни метри....

Ограбил четири куќи и маркет во Шуто Оризари

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило шест тешки кражби во Скопје. Осомничениот 20-годишник делата ги извршил...

Живеалишта за семејствата погодени во пожарот во Шуто Оризари

На денешната седница на Владата, Министерството за труд и социјална политика е задолжено да додели финансиска и друга помош за семејствата чии домови беа...