Ознака: Шутка

Боки 13 вратен во затворот во Шутка

Првоосомничениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13, вчера бил вратен од болницата „8-ми Септември“ во затворот во Шутка, потврдуваат од затворот. Неизвесно...

Јанева денеска се враќа во Шутка

Адвокатката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, синоќа потврди дека Јанева денеска се враќа во истражниот затвор во Шутка. По четири дена...

Јанева се враќа во истражниот затвор во Шутка

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, утре се враќа во истражниот затвор во Шутка, потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ24 . По четири дена...

Јовановски вратен во Шутка по укажаната лекарска помош

Првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 е вратен назад во притвор во затворот во Шутка, по 4 часа минати во болницата „8 Септември“ откако...

Зоки Кичеец по преглед повторно во притвор

Еден од осомничените во случајот „Рекет“, Зоран Милевски-Кичеец, со одобрение на судот денес попладне бил пренесен на преглед во приватна болница на негово барање....

УИС бара одговорност за инцидентите во „Шутка“

Управата за извршување санкции извршила сопствен увид и направила записник за инцидентите што се случија во затворото „Скопје“ со притворените поранешни министри Миле Јанакиески...

Пропусти направиле и чувари и раководители

Засега за единаесет лица од затворот во Шутка се утврдени пропусти во постапувањето и се поведени дисциплински постапки, за минатонеделните инциденти со притворените поранешни...

Заигра метлата во Шутка по инцидентот со екс-министрите

Директорот на истражниот затвор „Скопје“  Ѓоко Котески вчера до Владата ги доставил оставката и извештајот во врска со инцидентите во кои беа нападнати притворените...

МВР го чека извештајот од затворот „Шутка“, ако има основа ќе...

Министерството за внатрешни работи го чека извештајот од затворот Скопје и Управата за извршување санкции во врска со инцидентот од минатата недела кога притворените...

Судија од Кривичен разговарал со Јанакиески и Ристовски

Судија од Основниот суд Скопје 1 денеска во КПУ „Скопје“ разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски кои вчера беа физички нападнати во...