9.8 C
Skopje
18.10.2021 - 5:08

Ознака: шумски

Голем шумски пожар на Закинтос

Големиот шумски пожар во близината на селата Кери и Агалас, на грчкиот остров Закинтос, до вчера попладне сè уште беа надвор од контрола. Населението...

Трамп: Финците со гребла се борат против шумските пожари

Финскиот претседател Саули Нинисто ги отфрли тврдењата на неговиот американски колега Доналд Трамп дека Финска со гребла ги решава проблемите со шумските пожари. Нинисто...

Фабрики го освојуваат шумскиот простор на Сува Гора

Од 2012 година постојано се сечат борови дрва на единствениот шумcки предел на Сува Гора, планина по должината на левата страна на автопатот Скопје...