Ознака: шумска полиција

Додека полицајци се обидувале да сопрат дрвокрадци, во нивното возило удрил...

Со истрели од оружје завршила полициска потера по дрвокрадци во атарот на скопското село Бањани. Како што информираат од МВР, на 20 август по полноќ...

Повредена припадничка на Шумската полиција

Припадничка на Шумската полиција денеска е повредена и пренесена во болницата во Струмица откако дрвокрадци удриле во два џипа на полицајците. Настанот за МИА го...

Полицијата најавува соработка со заедницата за заштита од пожари

Соочени со зачестени пожари во шумски појаси и ниви, на трска во крајбрежието и на други површини на отворен простор, СВР Охрид ќе презема...

Протест на шумските полицајци: Оставени сме без опрема и соодветни плати

Претставници од 21 станица на шумската полиција од цела Македонија денеска се собраа пред Владата за да го изразат револтот поради донесената и неспроведена...

Дрвокрадци побегнале од шумската полиција со палење на дрвата и автомобилот

Дрвокрадци откриени од шумската полиција ги запалиле украдените дрва и автомобилот „мерцедес“ со кој ги пренесувале дрвата и успеале да побегнат. Инцидентот се случил во...

Притворен командир на шумска полиција за земање поткуп

Битолската полиција приведе командир на шумската полиција поради постоење сомневање дека примал поткуп. СВР-Битола до надлежното обвинителство поднесе поднесе кривична пријава против лицето Л.Ј. (46)...