23.9 C
Skopje
19.6.2019 - 11:42

Ознака: штрек

Граѓаните на штрек поради рудникот во Иловица

Еколозите, но овој пат масовно и граѓаните, се во тревога во врска со најавите за отворање на рудникот за бакар и за злато на...