Ознака: штрајк со глад

Јанакиески вратен во притвор

Откако лекарите утврдија дека не е потребна хируршка интервенција, екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денес беше вратен во притвор во Истражниот затвор...

Јанакиески го прекина штрајкот со глад

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекинал штрајкот со глад, објавуваат повеќе македонски медиуми. Јанакиески штрајкуваше со глас две недели, по враќањето...

Јанакиески завршил во болница, се жалел на болки во бубрезите

Ексминистерот Миле Јанакиески вечерва е однесен на преглед во болницата „Oсми Септември“ и вратен повторно во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, потврди неговиот адвокат,...

Јанакиески примил храна од дома, по најавата за штрајк со глад

Поранешниот министер Миле Јанакиески кој од петокот повторно се наоѓа во затворот во Шуто Оризари и кој најави дека ќе штрајкува со глад, како...

Директорка на новосадска телевизија стапи во штрајк со глад

Директорката на новосадската телевизија Канал 9 Маја Павловиќ започна штрајк со глад, бидејќи и покрај ветувањата, надлежните ниту после година не направиле ништо за...

Српскиот министер за одбрана ќе штрајкува со глад поради протестите на...

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин утре ќе почне штрајк со глад во српскиот Парламент поради „насилствата на опозицијата над граѓаните на Србија“. На Вулин...