Ознака: штип

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од...

Продолжен притворот за двајцата насилници од Штип

За 30 дена продолжен е притворот на двајцата насилници од Штип кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на мобилен...

Во Штип предложени парични казни за четири лица

Во Штип предложени парични казни Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на...

Поставени два нови пункта за дезинфекција на возила

Штип Општина Штип, покрај постојниот, постави уште два пункта за дезинфекција на возилата што влегуваат во градот. Тоа се влезот од Скопје кон Штип, кај...

Доктори од Скопје и Штип ќе работат на Инфективното одделение во...

Двајца доктори од Штип и Скопје ќе работат на Инфективното одделение во Куманово, откако 11 доктори заболеа од коронавирусот, посочи на денешната прес-конференција министерот...

Притвор за двајцата насилници кои тепаа девојче во Штип

Судот определи притвор за тепачите кои малтретираа девојче во Штип. Тие ќе останат во притвор осум дена, додека Овинителството да донесе одлука дали ќе...

Обвинителството побара притвор за двајцата насилници од Штип

Основното јавно обвинителство во Штип денеска поднесе предлог за определување притвор за двајцата насилници кој тепаа девојче во зграда во Штип, а видеото од...

Штипјанец се тестирал за коронавирус и без да ги чека резултатите...

Штипското основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град на кој откако му бил направен тест за коронавирус, го напуштил домот и...

Уапсени насилниците кои тепаа девојче во Штип, по снимката објавена на...

Во врска со видеото со насилство врз девојче кое од утрово се споделува на социјалните мрежи, штипската полиција информира дека двајцата насилници се идентификувани...

Поставени два пункта за дезинфекција на возилата кои влегуваат во Штип

Денеска се ставени два од три пункта за дезинфекција на возилата кои влегуваат во општина Штип. Тоа се влезот од Скопје кон Штип кај Републичката...