11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 21:45

Ознака: штип

Штипскиот градоначалник е против карантин, смета дека затварањето на текстилните фабрики...

Како прв човек на градот и претседател на општинскиoт кризен штаб, сум против во Штип да се воведе карантин, вели градоначалникот на општина Штип,...

По две и пол години затвор за двајцата штипјани што тепаа...

На двајцата штипјани, кои брутално натепаа девојка, судот им изрече казна затвор од по две години и шест месеци. Пресудата е изречена од штипската...

Одложено судењето на насилниците што тепаа девојка во Штип

Двајцата штипјани што претепаа и навредуваа 21-годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимале на мобилен телефон утринава влегоа во судницата...

Штипјанка наместо да седи во изолација шетала по маркети

Основното јавно обвинителство Штип поведе постапка и поднесе предлози за издавање казнени налози за две лица кои не ги почитувале здравствените прописи и непостапиле...

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од...

Продолжен притворот за двајцата насилници од Штип

За 30 дена продолжен е притворот на двајцата насилници од Штип кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на мобилен...

Во Штип предложени парични казни за четири лица

Во Штип предложени парични казни Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на...

Поставени два нови пункта за дезинфекција на возила

Штип Општина Штип, покрај постојниот, постави уште два пункта за дезинфекција на возилата што влегуваат во градот. Тоа се влезот од Скопје кон Штип, кај...

Доктори од Скопје и Штип ќе работат на Инфективното одделение во...

Двајца доктори од Штип и Скопје ќе работат на Инфективното одделение во Куманово, откако 11 доктори заболеа од коронавирусот, посочи на денешната прес-конференција министерот...

Притвор за двајцата насилници кои тепаа девојче во Штип

Судот определи притвор за тепачите кои малтретираа девојче во Штип. Тие ќе останат во притвор осум дена, додека Овинителството да донесе одлука дали ќе...