10.8 C
Skopje
23.4.2019 - 10:28

Ознака: Штип-Радовиш

Поради сообраќајка затворен патот Штип-Радовиш

Автомото сојузот на Македонија соопшти дека рано утрово, во 7.15 часот, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш. Поради несреќата во прекин е патот во двата...

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа...

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Штип-Радовиш во близина на клучката кај село Љуботен, во која 51-годишна виничанка им подлегнала на повредите,...