2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 20:14

Ознака: штипјани

Штипјани измамени за над 700.000 денари, маж ги лажел дека лекува

Двајца штипјани се измамени за голема сума од маж кој ги довел во заблуда дека лекува болести. Измамникот е 42-годишник од Кочани, а полицијата против...