Ознака: штипјанец

Уапсен штипјанец зашто не носел маска

Во попладневните часови на 20 мај полицијата привела 27-годишник од Штип затоа што на улицата Сремски фронт при контрола било утврдено дека постапувал спротивно...

Штипјанец се возел низ градот иако знаел дека е заразен со...

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Според информациите, обвинетиот на 24...

Штипјанец ограбувал куќи, возила и фризерски салон

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Е.М. (22) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени седум кривични дела тешка...

Пушки и пиштоли пронајдени во дом на штипјанец

Во дом на штипјанец полицијата пронашла разно оружје и куршуми. Против него е поднесена кривична пријава, а судот му определи 30-дневен притвор. Според информациите на...

Кривична за ширење расистички материјал на Фејсбук

На својот фејсбук профил штипјанец споделил ксенофобичен и расистички материјал, при ОЈО Штип поднесе кривична пријава против него, информира МВР. СВР Штип до Основното јавно...

Овчар пукал во волци, застрелал штипјанец

Дваесет и деветгодишен штипјанец бил застрелан од ловечка пушка во атарот на гевгелиското село Негорци, соопшти МВР. Според истиот извор, во атарот на селото Негорци...

Штипјанец фалсификувал диплома

Штипјанец со иницијали Г.Д. (51) е осомничен дека со фалсификувана диплома напредувал на работното место, поради што полицијата му поднесе кривична пријава за сторено...

Додека точел гориво на бензиска, му го украле автомобилот

Дваесет и осумгодишен штипјанец пријавил во полиција дека додека точел гориво на бензинската пумпа, непознато лице му го одзело автомобилот „Опел Астра“. Сторителот користејќи згодна...