Ознака: штипјанец

Овчар пукал во волци, застрелал штипјанец

Дваесет и деветгодишен штипјанец бил застрелан од ловечка пушка во атарот на гевгелиското село Негорци, соопшти МВР. Според истиот извор, во атарот на селото Негорци...

Штипјанец фалсификувал диплома

Штипјанец со иницијали Г.Д. (51) е осомничен дека со фалсификувана диплома напредувал на работното место, поради што полицијата му поднесе кривична пријава за сторено...

Додека точел гориво на бензиска, му го украле автомобилот

Дваесет и осумгодишен штипјанец пријавил во полиција дека додека точел гориво на бензинската пумпа, непознато лице му го одзело автомобилот „Опел Астра“. Сторителот користејќи згодна...