18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:22

Ознака: Штефен Зајберт

Бајден и Меркел повикаа Русија да ги повлече војниците од украинската...

Германската канцеларка, Ангела Меркел, и американскиот претседател, Џо Бајден, ја повикаа Русија да ги повлече војниците од украинската граница заради деескалација на ситуацијата во...