16 C
Skopje
19.10.2020 - 17:29

Ознака: штетен

Фон дер Лејен: Брегзит без договор е повеќе штетен за Британија...

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, предупреди дека брегзит без договор повеќе ќе ѝ наштети на Велика Британија отколку на ЕУ. Таа укажа...