19.3 C
Skopje
20.7.2019 - 1:28

Ознака: штета

Статус квото за „Иловица – Штука“ е на штета на...

https://www.youtube.com/watch?v=x6aveL5XomI Јазот помеѓу локалното население се продлабочува и наместо граѓаните да ги ползуваат понудените бенефиции за локален економски развој низ високи критериуми за чување и...

Над 30 торнада беснеат во САД

Над 30 торнада се забележани ширум САД за време на бура која донесе град и силни ветрови, пренесоа медиумите. Во државата Колорадо, северно од Денвер,...

Харадинај ја обвини Могерини за штетата во дијалогот со Белград

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ја обвини шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини дека е одговорна за штетата нанесена на дијалогот меѓу Белград и Приштина....

И роднините до прво колено може да бидат обесштетени

Адвокати што се специјализирани за работа со отштетни предмети во осигурителните компании тврдат дека постои законска основа и роднините до прво колено на смртно...

Штетата од пожарите во Калифорнија достигна над 11 милијарди долари

Барањата за исплата на осигурување за штетите од пожарите што лани во ноември ја зафатија американската сојузна држава Калифорнија достигнаа до 11,4 милијарди долари. Повеќе...

„Сбербанк“: Кибер нападите ќе ја чинат глобалната економија до 10 билиони...

Најголемата руска банка „Сбербанк“ очекува до 2022 година штетата за глобалната економија предизвикана од кибер нападите да изнесува од осум до 10 билиони (илјада...

Најголемите временски непогоди годинава предизвикале штета од 85 милијарди долари

Десетте најкатастрофални временски непогоди во 2018 година предизвикале вкупна штета од 84,8 милијарди долари, соопшти хуманитарната организација „Кришчан Ејд“. Во соопштението се посочува дека во...

Италија ќе го тужи Јункер за финансиска штета?

Реакцијата на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини следува откако коментарите на шефот на ЕК доведоа до пад на вредноста на акциите на италијанските банки и...

Ураганот Флоренс предизвика штета во висина од 44 милијарди долари

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што го погоди Нортриџ во Калифорнија...

Речиси 400 милијарди долари штета од војната во Сирија

Војната што почна пред повеќе од седум години во Сирија причини штета од околу 400 милијарди долари, соопштија Обединети нации. Процената на ОН е објавена...