28.9 C
Skopje
16.9.2019 - 15:06

Ознака: Шри лнака

Гутереш огорчен поради нападите на Шри Ланка

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш е огорчен поради терористичките напади на Шри Ланка, соопшти неговиот портпарол. Гутереш истакна дека безбедноста на сите свети...