20.8 C
Skopje
6.6.2020 - 19:16

Ознака: Шри Ланка

Уште две експлозии на Шри Ланка

Уште две експлозии одекна во главниот град на Шри Ланка, Коломбо, откако беа активирани шест експлозивни направи  во три цркви и три хотели, јави...

Уште една експлозија на Шри Ланка

Нова експлозија одекна во предградие на главниот град на Шри Ланка, Коломбо откако експлозивни направи се активирани во три цркви и три хотели во...

Експлозии за католички Велигден во Шри Ланка 

Најмалку 100 лица загинаа, а над 250 други се ранети при неколку експлозии во три цркви и три хотели на Шри Ланка, јави ДПА. Според...

Пратеници се степаа во Парламентот на Шри Ланка (видео)

Пратениците во Парламентот на Шри Ланка се степаа поради спорот околу тоа дали законодавниот дом има право да го разреши премиерот од должност. Премиерот на Шри...

Трговски спор меѓу Кина и Шри Ланка се заканува на проектот...

Преговорите меѓу Шри Ланка и Кина за договор за слободна трговија денеска беа прекинати, откако двете страни не можеле да постигнат договор откако Шри...