Ознака: шпиун

Венецуела осуети саботажа на нафтените рафинерии, по неуспешниот заговор за соборување...

Главниот обвинител на Венецуела, Тарик Вилијам Сааб вчера изјави дека американски државјанин кој неодамна беше уапсен во Венецуела е обвинет за терористички заговор за...

Венецуела тврди дека фатила шпион од САД

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, изјави дека безбедносните сили на таа земја фатиле американски шпион додека ги шпионирал најголемите рафинерии за нафта во земјата. Во...

Бараа изборни нерегуларности, открија пријателство меѓу шпионот и „првата ќерка“?

Поранешен британски шпион од МИ6, Кристофер Стил, е вмешан во истрагата на ФБИ за претседателските избори во САД од 2016 година, која откри и...