Ознака: шпиони

САД повлекле свој шпион од највисоките руски политички кругови во 2017...

САД повлекле „шпион од највисоките кругови во руската влада“ во 2017 година затоа што американската разузнавачка служба стравувала дека претседателот Доналд Трамп и неговата...

Зошто толкувачите се лоши шпиони

Полскиот јавен обвинител сака да ја испраша поранешната толкувачка на претседателот на Европскиот совет и бивш полски премиер Доналд Туск. Можат ли толкувачите да...

Севернокорејски шпиони сакаат да се вратат дома

Сѐ поголемите севернокорејски дипломатски активности одблиску се следат од една мала и интригантна група - поранешни севернокорејски шпиони што се надеваат дека тоа значи...

Тимот на Трамп најмил израелски шпиони да го закопаат иранскиот договор

Од израелска приватна разузнавачка агенција се барало да најде валканици за американските дипломати што преговарале за иранскиот договор, за потоа САД да можат полесно...