Ознака: шпионажа

Европа ја зајакнува одбраната од сајбер-напади и шпионажа

Европската комисија претстави стратегија вредна две милијарди евра за сајбер-заштита на ЕУ, која ќе има за цел да ја издигне сигурноста во интернет-просторот во...

Честитката на Путин му дава надеж на Американецот затворен во Русија

Семејството на поранешниот американски маринец Пол Вилан (50), кој е затворен во Русија поради обвиненија за шпионажа, изрази надеж дека администрацијата на новоизбраниот американски...

Лов на мечката која се проби во срцето на американската влада

Тимот познат како АПТ29 или „удобната мечка“, кој се смета за дел од руската разузнавачка служба СВР, е актуелен во светските медиуми кои известуваат...

Руски дипломати во Холандија протерани поради шпионажа на технологија

Хoландија нареди протерување на двајца руски дипломати осомничени за шпионирање на високотехнолошкиот сектор, објави државната разузнавачка агенција АИВД. Еден од дипломатите, вработен во руската агенција...

Откриен тајниот договор што им дал слобода на кинеските агенти во...

Агенти патувале од Кина на трошок на швајцарските даночни обврзници за да интервјуираат лица подложни на депортација Авторки: Хелен Дејвидсон, Ема Греам-Харисон Гардијан Целосниот текст на тајниот...

ЦИА со години собира информации за здравјето на светските лидери, а...

Авторка: Џина Меклафлин Јаху њуз ЦИА одамна ја следи здравствената состојба подеднакво на сојузниците, на противниците и на нивните лидери, како што тврдат двајца поранешни оперативни...

Белгија има проблем со шпионите

Властите велат дека тешко се гонат осомничените за шпионажа Авторка: Барбара Моенс Политико Шпионите доаѓаат во Белгија како пчели на мед, но само затоа што постои помал...

Кинез уапсен за шпионажа уништил хард диск пред да падне во...

Кинески државјанин вработен на Универзитетот Калифорнија во Лос Анџелес е уапсен и обвинет за уништување компјутерски хард диск за време на истрагата на ФБИ. Гуан...

Норвешка протера руски дипломат осомничен за шпионажа

Од рускиот дипломат било побарано да ја напушти Норвашка кога пред неколку дена во Осло беше уапсен Норвежанец осомничен за шпионажа во корист на...

Канаѓаните обвинети за шпионажа ја плаќаат цената на големата геополитичка игра?

Двајца канадски државјани, Мајкл Ковриг и Мајкл Спавор, беа приведени во Кина во декември 2018 година. Тие сега се официјално обвинети за шпионажа, пренесува...

Boruto: Naruto Next Generations (https://crunchyrollfree.com/m/gkNK) Episode 182 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium account 2020

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 9 at GoGoAnime gogoanime tv kissanime