10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 15:16

Ознака: шпаркасе банка

Шпаркасе Банка со нов повик за програмата „Чекор по чекор“ наменета...

Шпаркасе Банка денеска објави нов повик за учество во програмата „Чекор по чекор“, наменета за поддршка на старт-ап бизнисите во Република Северна Македонија. Преку оваа...

„Промотивен депозит прогрес“ – растечки и гарантирани каматни стапки за депозити...

Традиционално во октомври, месецот на штедење, Шпаркасе банка АД Скопје подготви атрактивна понуда за своите клиенти што сакаат да штедат во евра. Имено, сè...

Претставени бизнис-идеите на победниците на „Сошал импакт аворд 2021“

Бизнис идеите „Хербална куќичка Билкилајф“, „О-круг“, „Мали истражувачи“ и „EnergyBox“ се победници на Наградата за социјално претприемништво – Social Impact Award 2021, Млади херои...

Доделена главната награда од наградната игра „Хепи Виза Викенд“ на Шпаркасе...

Пред седиштето на Шпаркасе банка вчера беше доделена главната награда од наградната игра „Хепи Виза Викенд“ – автомобилот „киа спортиџ“. Во текот на наградната...

Вработените од Шпаркасе банка преку еко-акција донираат за „СОС детско село“

Шпаркасе банка со големо задоволство најавува eден посебен и важен заеднички ЦСР проект со „СОС Детско село“ овозможен и поддржан од апликацијата „Челинџер“ Вработените во...

Објавени првите придобивки за клиентите на интегрираната Шпаркасе Банка

Шпаркасе Банка Македонија и Охридска банка споени во една банка Со упис на статусната промена – присоединување, и официјално заврши процесот на присоединување на Охридска банка...

Охридска банка е избришана од регистарот, се присоедини кон Шпаркасе банка

На ден 16.07.2021 година, од страна на Централниот регистар на Република Северна Македонија е донесено Решение број 35020210017402 со кое правниот субјект Охридска банка...

Известување за работно време на експозитурите и можни прекини во сервисите...

Известување за клиентите за работното време на експозитурите и прекини во дигиталните производи на Банката планирани за претстојниот викенд од 16 до 19 јули,...

Шпаркасе Банка и ФИТР потпишаа Меморандум за соработка за нови можности...

Шпаркасе Банка Македонија и Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) потпишаа Меморандум за соработка, со кој ќе се овозможи поголема промоција и достапност до „Чекор...

Шпаркасе Банка го започнува третиот циклус од програмата „Чекор по чекор“...

Шпаркасе Банка Македонија го објави почетокот на третиот циклус од програмата „Чекор по чекор“, наменета за поддршка на стартап бизнисите во Република Северна Македонија. Преку...