15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 17:26

Ознака: шпански либерали

Макрон бара шпанските либерали да не соработуваат со екстремните десничари

Соработката на либералната партија Сијудаданос и екстремната десница во Шпанија ќе го доведе во прашање создавањето нова центристичка групација во Европскиот парламент, предупреди францускиот...