16.9 C
Skopje
24.5.2019 - 21:29

Ознака: шојгу

Каменос: Русија и Грција можат да помогнат во решавањето на проблемите...

Заедно можеме да помогнеме во решавање на проблемите кои го засегаат поширокиот регион на Балканот, рече министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос по...

Кустурица му посвети песна на рускиот министер за одбрана

Српскиот режисер и музичар Емир Кустурица му посвети песна на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, како главен идеен организатор на Ерменските меѓународни игри...