17.8 C
Skopje
22.10.2021 - 17:27

Ознака: шокира

Македонија ја шокира Германија

Македонската репрезентација одигра храбро, максимално борбено, на тактички план извонредно и стана првата репрезентација што ја победува Германија во квалификации за СП, по Англија...

Стивен Кинг шокира со својот коментар за „оскарите“

Познатиот писател Стивен Кинг предизвика лавина реакции кога на Твитер напиша дека за време на гласањето за „оскарите“, како член на Американската филмска академија,...

Ајакс ги шокира Јувентус и Роналдо

Во реваншот во Торино, Ајакс го совлада Јувентус со 2-1 и се пласира во полуфиналето на ЛШ, првпат по 22 години Не ми се верува,...