28.6 C
Skopje
22.8.2019 - 20:43

Ознака: шлепер

Превртен шлепер кај Росоман го блокираше сообраќајот

Превртен унгарски шлепер го блокира патот близу Росоман. Возачот поминал со полесни повреди. Возилата се пренасочуваат кон Кавадарци, а полицијата во моментов врши увид...