26.8 C
Skopje
20.9.2021 - 19:34

Ознака: шкупи

Шкендија и Шкупи поразени во Конференциската лига

Македонскиот шампион Шкендија и вицешампионот Шкупи претрпеа порази во првите мечеви од второто квалификациско за пласман во фудбалската Конференциска лига на УЕФА. Шкендија загуби на...

Шкендија и Шкупи ги добија потенцијалните ривали во третата рунда

Македонските фудбалски претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Шкупи, ги дознаа противниците во третото квалификациско коло. Шкендија, не успеа во квалификациите за Лигата...

Министерството за култура: Проектите од издавачот „Шкупи“ не се прифатени поради...

Министерството за култура, по реакциите и јавните барања од издавачката куќа „Шкупи“ за поддршка на 8 преводни дела од проектот „Наградена светска литература“ и...

Ренова и Шкендија одат понатаму, Шкупи го заврши учеството во Европа

Ренова и Шкендија обезбедија пласман во второто квалификациско коло за Лига Европа, каде што ќе настапи и Силекс по елиминацијата од квалификациите за Лигата...

Шкупи не успеа да го задржи водството и со реми се...

Фудбалерите на Шкупи одиграа возбудлив натпревар (3-3) во 1. коло на квалификацииите за Лига Европа, откако не успеаја да го задржат водството од 1-3...

Шкупи го победи Работнички

Попладнево во домашниот фудбалски шампионат се одиграа натпреварите од последното коло. Шкендија ја одбрани титулата и ќе игра во квалификациите во Лигата на шампионите,...

Турскиот стручњак Хајати Сојдаш е нов тренер на Шкупи

Турскиот фудбалски стручњак Хајати Сојдаш е назначен за нов тренер на фудбалскиот клуб Шкупи. Сојдаш во македонскиот прволигаш доаѓа на местото на досегашниот тренер Зекирија...

Рамадани: Покажавме добра игра и борбеност

Тренерот на Шкупи, Зекирија Рамадани, и покрај елиминацијата од Глазгов Ренџерс на стартот од квалификациите за Лигата Европа, испрати пофални зборови кон своите играчи...

Големата поддршка од „Шверцери“ не и донесе триумф на „Шкупи“

Шкупи е елиминиран од Глазгов Ренџерс во првото квалификациско коло за Лига Европа (ЛЕ). Чаирчани кои по 14 години го имаа првиот домашен меч во...

Шкупи не успеа да го расипа дебито на Џерард

Фудбалерите на Шкупи се поразени од Глазгов ренџерс со 0-2 на гости, во вечерашниот прв меч од воведното квалификациско коло за Лига Европа.  Поранешниот англиски...