Ознака: шкотска

Страџeн бара одржување нов референдум за брегзит

Шкотската прва министерка Никола Старџен синоќа побара проширување на членот 50 од Договорот за ЕУ, со што би се одредил рок од две години...

Идниот македонски зет од Шкотска не сака да биде „Севернобританец“

Откаде сте, праша келнерот во бар во Калитеа, на што мојата македонска вереница одговори „јас сум од Америка, мојот пријател е од Холандија, а...

Уапсен човекот што леташе со параглајдер над теренот за голф на...

Шкотската полиција денеска соопшти дека уапсила маж, кој со параглајдер, во знак на протест, летал ниско над теренот за голф каде што американскиот претседател Доналд Трамп...

Ретки отисоци од диносауруси пронајдени во Шкотска

Десетина ретки отисоци од диносауруси направени пред 170 милиони години се пронајдени на шкотскиот остров Скај. - Колку повеќе го пребаруваме островот Скај, толку повеќе...