Ознака: шкотска

Шкотската премиерка се извини поради кршењето на мерките

Шкотската премиерка Никола Старџен се извини откако ги прекрши мерките за коронавирусот симнувајќи ја маската по погреб. На фотографијата објавена во шкотски „Сан“ се...

Шкотски замоци ќе се трансформираат во хотели по шпанскиот модел за...

Замокот Данотар во Шкотска кој се наоѓа на остра карпа над Северното Море отворен е за туристи, но од 16-от век таму никој не...

Шкотска е прва земја во која средствата за менструална хигиена ќе...

За сите жени во Шкотска средствата за менструална хигиена ќе бидат бесплатни, откако пратениците во шкотскиот парламент го усвоија Законот за производи за менструација...

Во Шкотска рекорден број на новозаболeни, забранета посета на туѓи домови

Во Шкотска, во последните 24 часа се пријавени нови 486 случаи на коронавирус, што е најголем дневен број на нови инфекции од почетокот на...

Најмалку тројца загинати во железничка несреќа во Шкотска

Најмалку три лица, вклучително и возачот на возот, загинаа во железничка несреќа што се случи во Шкотска, откако патнички воз излета од шините во...

Шкотите предупредени да не ги садат семињата од мистериозните пакети

Експертите ги предупредуваат граѓаните на Шкотска да не ги садат мистериозните пакети со семе, кои стотици граѓани ги добија преку пошта, иако не ги...

Пандемијата ги подгреа страстите на европскиот сепаратизам

 Движењата за независност се во подем, но немаат единство Автор: Џонатан Паркер, докторанд на универзитетот во Сасекс Блумберг За три европски држави, пандемијата на коронавирусот ги забрза...

Пораст на бројот на жртви во Велика Британија

Велика Британија пријавила 439 починати од коронавирус во изминатите 24 часа, додека регистрирани се 3.802 нови случаи. Вкупниот број на починати во Британија сега изнесува...

Главната советничка за здравство на Шкотска не ги следеше сопствените совети

Главната советничка за здравство на шкотската влада, Кетрин Калдервуд, поднесе оставка откако беше откриено дека ги прекршила советите за ограничувања на движењето за време...

Шкотска до крајот на годината ќе има 100 отсто енергија од...

Целта на Шкотска е до крајот на 2020 година потребите од електрична енергија за населението и за индустријата целосно да се задоволуваат исклучиво од...

The Day I Became a God Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium reddit

Hortensia SAGA Episode 3 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet romance