10.1 C
Skopje
17.2.2020 - 12:21

Ознака: шкендија

Шкендија остана да ја брани честа на македонскиот клупски фудбал во...

Другите македонски претставници, Вардар, Работнички и Шкупи, се збогуваа од Лигата на Европа уште во првото квалификациско коло За разлика од минатата година, кога Вардар...

Шкендија во второто коло против молдавски Шериф Тираспол

Македонскиот шампион Шкендија во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите ќе се соочи со молдавскиот клуб Шериф Тираспол. Молдавскиот првак во првото коло...

Шкендија со мислите е веќе во 2-то коло

Тетовска Шкендија го декласира во Скопје велшкиот претставник ТНС со убедливи 5-0 во рамките на 1-то квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите...

Убедливи 5:0 за Шкендија

Тетовци вечерва на „Филип Втори“ во Скопје го надиграа ТНС со убедливи 5:0 со што практично си обезбедија пласман во второто коло од квалификациите...

Шкендија против Њу Сејнтс во првото квалификациско коло за ЛШ

Македонскиот фудбалски првак Шкендија ќе игра со Њу Сејнтс од Велс во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Ова е исходот по денешната жрепка...

Се засили трката за Европа

Откако Шкендија ја обезбеди титулата во Првата фудбалска лига, продолжува трката за 3-то место. Работнички во 30-то коло го победи Вардар со 1-0, остана...

Шкендија нов фудбалски шампион на Македонија

Новиот фудбалски шампион на Македонија е Шкендија, откако во Тетово го совладаа Шкупи со 2:0 во 29 -то коло на Првата македонска фудбалска лига. За клубот...

Пелистер и Шкендија пак ќе се борат за трофејот во Купот

Актуелниот бранител на трофејот во Купот на Македонија, Пелистер, е вториот патник во финалето откако со 3-2 на пенали ја совлада Академија Пандев во...