10.1 C
Skopje
17.2.2020 - 12:22

Ознака: шкендија

Четврта измена на врвот во Првата лига сезонава

Вардар е четвртиот тим што сезонава во Првата македонска лига избива на првото место по едно коло, откако во седмото, во средата, го победи...

Шкендија и тројца интернационалци играат за ЛЕ

Македонскиот првак Шкендија, како и уште петмина македонски фудбалски интернационалци со своите клубови денеска ќе играат за пласман во групната фаза на Лига Европа....

Шкендија со (не)достижна негатива за реваншот против Розенборг

Првакот на Македонија, тетовска Шкендија, загуби од норвешкиот шампион Розенборг во првиот плејоф-меч во Лига Европа (ЛЕ), со 1-3, и со минус од два...

Шкендија на тешко гостување во Трондхајм

Фудбалерите на тетовска Шкендија, првакот на Македонија, вечерва (20.45 ч.) во Трондхајм во првиот плејоф-натпревар во Лига Европа (ЛЕ), му гостуваат на првакот на...

Шкендија се прости од ЛШ, поправен во ЛЕ

Во реваншот во Скопје, Шкендија повторно загуби од австриски Салцбург, 0-1 (во првиот со 0-3) Екипата на тетовска Шкендија, фудбалскиот првак на Македонија, се прости...

Шкендија со минимални шанси против Салцбург

Во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал вечерва се играат реванш-натпреварите од третото квалификациско коло. Првакот на Македонија, Шкендија, вечерва (арена „Филип Втори“, 20.15...

Дербито Шкендија – Вардар без победник

Дерби-мечот во првото коло од 27-то издание на Првата фудбалска лига на Македонија, во Тетово, меѓу бранителот на титулата, Шкендија, и најтрофејниот македонски клуб,...

Шкендија немаше сили да му се спротистави на Салцбург

Фудбалерите на Шкендија се поразени од фаворизираниот австриски Салцбург со 0-3 на гости, во вечерашниот прв меч од третото квалификациско коло за Лигата на...

Можен дуел на Шкендија со Црвена звезда во плејофот за ЛШ

Македонскиот првак Шкендија ќе се сретне со подобриот од дуелот Црвена звезда - Спартак Трнава, во плјефот за фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), доколку...

Полуфиналистот од ЛЕ е можен противник на Шкендија

Шкендија вечерва го игра првиот меч со Шериф, од второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите Шкендија денеска од 20.15 часот во Скопје го пречекува...