Ознака: шкендија

Шкендија ќе игра со првакот на Естонија

Првиот меч е на 9 јули во Естонија, а реваншот е седум дена подоцна Номе Калју од Естонија му е противник на македонскиот првак Шкендија...

Шкендија доби лесен противник во квалификациите за ЛШ

Македонскиот првак Шкендија ќе се сретне со естонскиот првак Номе Калју во првото коло од квалификациите за фудбалската Лига на шампионите (ЛШ). Ова е...

Денеска ждрепка за европските купови

Македонскиот првак Шкендија како носител ќе влезе во денешната ждрепка напладне за двојките во квалификациите за пласман во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), која...

Браќа близнаци за првпат ќе судат едно куп финале

За првпат едно куп финале од Македонскиот фудбал за младинци, ќе го судат браќа близнаци. Се работи за браќата Марјан и Мартин Дејаноски од...

Шкендија ја одбрани титулата, ќе игра во квалификациите за ЛШ

Шкендија ќе игра во квалификациите за фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) идната сезона, откако во саботата ја одбрани титулата првак на Македонија, со победата...

Шкендија ја одбрани титулата, Ренова и даде девет гола на Победа

Екипата на Шкендија ја одбрани титулата во домашното првенство, откако по 32-рото коло стекна предност од 12 бода во однос на Вардар. Шкендија во Скопје,...

ВАР сѐ повеќе се шири, а кога ќе дојде во Македонија

Наш главен приоритет во моментов се подобрување на инфраструктурата, реновирање, поправање на старите и дотраени стадиони или изградба на нови, потоа на ред ќе...

Минимална победа за Шкендија во дербито со Вардар

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Шкендија забележа победа со 1:0 против Вардар во дерби натпреварот од 19. коло. Натпреварот во Тетово го...

Шкендија повторно ја зголеми предноста во однос на Вардар

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 18.коло по кое актуелниот шампион и лидер на табелата Шкендија ја зголеми предноста пред...

Шкендија убедливо ја совлада Македонија ЃП

Вардар одигра реми без голови против Ренова во рамките на 11-то коло од Првата фудбалска лига. За Вардар ова е втор натпревар во низа без...