Ознака: шкендија

Гостите не загубија во првите три четвртфинални меча

Три гостински тима не загубија во првите три меча вчера во четврт-финалето на фудбалскиот Куп на Македонија. Академија Пандев победи на гостувањето кај Шкупи...

Ѓока ќе ја предводи на Шкендија

Ернест Ѓока 49 годишниот тренер од Албанија од денес е новиот шеф на стручниот штаб на актуелниот македонски шампион Шкендија. Ѓока на клупата го...

Пораз на шампионот, деби-триумф на Струга

Пораз на актуелниот шампион Шкендија, а победа на новиот прволигаш Струга трим лум ги обележија воведните четири натпревари од новата сезона во Првата фудбалска...

Со своевиден суперкуп-меч почнува новата сезона

Во првото коло на новата фудбалска сезона меѓу себе ќе играат првакот Шкендија и победникот на Купот на Македонија, Академија Пандев Во своевиден суперкуп-меч актуелниот...

Селтик пак е можен ривал на Шкендија

Ако Шкендија го победи Дуделанж, во 3. коло од квалификациите за ЛЕ ќе игра со поразениот од мечот на Селтик со Номе Калју, тим,...

Скопје нема да го види Селтик, Шкендија испадна од квалификациите за...

Фудбалерите на Шкендија се сопнаа на првата пречка во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите. Македонските шампиони не успеаја да го минат првакот...

Шкендија тргнува по потврда на пласманот во второто коло

Шкендија попладнево (од 17 часот) го игра реваншот од првото квалификациско коло за пласман во фудбалската Лига на шампионите, во Скопје, со естонскиот Номе...

ЛШ: Шкендија со важна победа во Естонија

Шкендија стигна до 1:0 победа на гостувањето кај естонскиот шампион Номе Калју за да е многу блиску до пласман во второто квалификациско коло во...

Шкендија на гости во Естонија ја почнува осмата европска сезона

Шкендија денеска го почнува својот трет квалификациски циклус за пласман во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), а вкупно осма сезона во Европа, со гостувањето...

Нов поранешен европски првак може да гостува во Македонија

Шкотскиот првак е можен противник на Шкендија во 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите, ако во првото коло Шкендија го елиминира Номе...