Ознака: ширење на ковид-19

Франција и Данска со рекордни бројки на новозаразени од почетокот на...

Во Франција и во Данска во изминатите 24 часа се регистрирани рекордени бројки на новозаразени од почетокот на пандемијата. Франција пријави 13.498 нови случаи, што...

Четири новозаразени од ковид во Прилеп

Во општина Прилеп денеска се евидентирани 4 нови случаи на ковид-19, а од заразната болест оздравеле две лица. На Инфективното одделение во прилепската oпшта болница...

Потврдени 22 нови случаи на ковид-19, уште едно лице почина

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје Министерството за здравство регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје- осум, по двајца пациенти во...